24.7 C
Gence
24.7 C
Gence

FRİTL məzunlarından möhtəşəm nəticələr

Gəncədə daha bir məktəbin bütün məzunları universitetə daxil olublar. Bu haqda 3 sentyabr tarixində Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyə istinadən məlumat veririk.

Dövlət İmtahan Mərkəzinin 2022-ci ildə keçirdiyi qəbul imtahanlarında iştirak edən 27 nəfər məzunumuzun hər biri (100 faiz nəticə) respublikanın müxtəlif ali məktəblərində təhsil alma hüququ əldə ediblər. Onların siyahısını aşağıda təqdim edirik:

  • Mehriban Bağırova – Bakı Ali Neft Məktəbi, kimya mühəndisliyi;
  • Səid Xəlilov – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, İnformasiya təhlükəsizliyi;
  • Ruzi Alıyev – Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, informasiya texnologiyaları;
  • Aysel Əsgərova – Bakı Dövlət Universiteti, hüquqşünaslıq (ingilis dilində);
  • Rəvan Abdullazadə – Dövlət Təhlükəsizlik Xidməti Akademiyası, İnformasiya təhlükəsizliyi;
  • Nurlana Qəhrəmanova – Xəzər Universiteti, Kompüter elmləri (ingilis dilində);
  • Babək Məmmədov – Gəncə Dövlət Universiteti, Riyaziyyat və informatika müəllimliyi;
  • Qabil İmamquliyev – Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, İnformasiya texnologiyaları;
  • Eltun Aslanov – Xəzər Universiteti, Kompüter mühəndisliyi;
  • Aydan Paşayeva – Gəncə Dövlət Universiteti, kimya-biologiya müəllimliyi;
  • Amin Verdiyev – Milli Aviasiya Akademiyası, Proseslərin avtomatlaşdırılması;
  • Emin Məmmədov – Azərbaycan Texniki Universiteti, Kompüter elmləri;
  • Nəzrin Hüseynova – Gəncə Dövlət Universiteti, Biologiya;
  • Aysu Mustafayeva -Gəncə Dövlət Universiteti, Riyaziyyat və informatika müəllimliyi;
  • Lamiyə Abdullayeva – Bakı Dövlət Universiteti, Kimya;
  • Vüsalə Vəliyeva – Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Aqranomluq;
  • Rafiq Paşayev – Bakı Dövlət Universiteti, Beynəlxalq münasibətlər;
  • Zeynəb Həsənzadə – Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Kompüter mühəndisliyi;
  • Leyla Allahverdiyeva- Qərbi Kaspi Universiteti, İnformasiya texnologiyaları;
  • Nicat Museyibov – Milli Aviasiya Akademiyası, Radiotexnika və telekommunikasiya;
  • Ayxan Səfərov – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti;
  • Ramilə Babayeva – Gəncə Dövlət Universiteti, Riyaziyyat müəllimliyi;
  • Nurgün İsmayılova – Gəncə Dövlət Universiteti, Riyaziyyat müəllimliyi;
  • Afət İsgəndərova – Gəncə Dövlət Universiteti, Riyaziyyat və informatika müəllimliyi;
  • Sənan Məmmədov – Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti, Yerquruluşu və daşınmaz əmlakın kadastrı;
  • Aytən Babakişiyeva – Gəncə Dövlət Universiteti, Fizika müəllimliyi;
  • Murad Nazim – Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti, aktyor sənəti.

 

Ən Çox Oxunan